Žáci poměřili své schopnosti ve Scratch Cupu
29. duben 2022

Velký zájem o poměření svých schopností v programovacím prostředí Scratch projevili žáci druhého stupně ze ZŠ Křižná, kde 27. dubna proběhla soutěž s názvem Scratch Cup 2022.

Protože byl z řad žáků o soutěž velký zájem, rozdělila jsem je na dvě skupiny: 6. + 7. třídy, 8. + 9. třídy. Zadání pro obě skupiny bylo stejné, ale pojetí problémových úloh rozdílné.

První úloha byla zaměřena matematicky na vykreslení rovnostranných trojúhelníků v řadě, kde použili bloky s parametry a podmínky když. Druhá úloha byla hravější, jmenovala se „Krabi“. Žáci měli vytvořit hru s přičítáním a odečítáním bodů při správné volbě rozdílných nebo stejných krabů na obrazovce. Pohráli si s kostýmy a zprávami. Třetí úloha byla složitější hrou s cukrovím na plechu. Tuto úlohu nikdo nezačal, protože byli omezeni časem 90 minut.

Některým žákům se vedlo lépe, někteří si soutěž vyzkoušeli poprvé. Celkem šest žáků si s úlohami poradilo a výsledky jejich snažení jsem zaslala organizátorům soutěže. Za měsíc bychom mohli znát přesné umístění žáků v celorepublikovém žebříčku.

Děkuji za odvahu a snahu všech zúčastněných.

Mgr. Lenka Papežová, Ph.D.