Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Žáci poměřili své schopnosti ve Scratch Cupu
29. duben 2022

Velký zájem o poměření svých schopností v programovacím prostředí Scratch projevili žáci druhého stupně ze ZŠ Křižná, kde 27. dubna proběhla soutěž s názvem Scratch Cup 2022.

Protože byl z řad žáků o soutěž velký zájem, rozdělila jsem je na dvě skupiny: 6. + 7. třídy, 8. + 9. třídy. Zadání pro obě skupiny bylo stejné, ale pojetí problémových úloh rozdílné.

První úloha byla zaměřena matematicky na vykreslení rovnostranných trojúhelníků v řadě, kde použili bloky s parametry a podmínky když. Druhá úloha byla hravější, jmenovala se „Krabi“. Žáci měli vytvořit hru s přičítáním a odečítáním bodů při správné volbě rozdílných nebo stejných krabů na obrazovce. Pohráli si s kostýmy a zprávami. Třetí úloha byla složitější hrou s cukrovím na plechu. Tuto úlohu nikdo nezačal, protože byli omezeni časem 90 minut.

Některým žákům se vedlo lépe, někteří si soutěž vyzkoušeli poprvé. Celkem šest žáků si s úlohami poradilo a výsledky jejich snažení jsem zaslala organizátorům soutěže. Za měsíc bychom mohli znát přesné umístění žáků v celorepublikovém žebříčku.

Děkuji za odvahu a snahu všech zúčastněných.

Mgr. Lenka Papežová, Ph.D.