Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Exkurze ZOO Zlín – Lešná
13. říjen 2022

Dne 4. a 6. října se žáci 8. ročníků zúčastnili exkurze v Zoo Zlín, kde během jednoho dopoledne procestovali téměř celý svět a prohloubili si dosavadní vědomosti z téměř celé živočišné říše. Postupně tak mohli nahlédnout na největší expozici pro jaguáry v Evropě nebo první narozené mládě slona afrického v České republice jménem Zikari. Dále mohli vidět v korunách stromů odpočívající pandy červené, největší kočkovité šelmy – tygry ussurijské, průchozí expozici s typickými zástupci australské fauny – klokany rudokrkými či emu hnědými, hyeny či surikaty. Někteří si dokonce pohladili a nakrmili mořské rejnoky.

Výlet se vydařil, a kromě nových vědomostí si žáci určitě odnesli i mnoho krásných zážitků.

Velké díky patří také Nadačnímu fondu ZŠ Křižná za finanční podporu této přírodovědné exkurze.

Mgr. Lucie Sucháčková