Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Den válečných veteránů
11. listopad 2022

Když před 104 lety skončila 1. světová válka, zanechala za sebou strašné následky - miliony mrtvých a zmrzačených vojáků, zničená města a vesnice, bídu a hlad. Když onoho pondělí 11. listopadu utichla palba, začalo se vzpomínat na mrtvé kamarády. Protože květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě, staly se proto symbolem Dne válečných veteránů. Symbolem statečných mužů a žen bojujících za svou vlast.

Na naší škole si připomínáme toto výročí různými způsoby - tvoříme nástěnky, vyrábíme v hodinách výchov vlčí máky, mluvíme o tomto dni a vysvětlujeme si, že svoboda není samozřejmá a je třeba o ni bojovat. V pátek 11. listopadu také navštívíme pietu u Pomníku čs. legií. Těší nás, že i my může přispět k lepšímu poznání a pochopení naší novodobé historie.

Mgr. Michal Šlerka