Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Vánoční Vídeň
8. prosinec 2022

Ve středu 7. prosince 2022 vyrazili žáci devátých ročníků nasát vánoční atmosféru do Vídně, hlavního města Rakouska. Autobus s 46 deváťáky vyrazil od školy k našim sousedům ještě za tmy - v šest hodin ráno. Ve Vídni nás čekal bohatý program. Ten jsme zahájili návštěvou nákupního centra G3. Následně jsme se přemístili do centra města. U vídeňské radnice nás přivítala nejen několikametrová vánoční brána, ale především kouzelné vánoční trhy s uměleckými řemeslnými výrobky, kulinářskými specialitami, sladkostmi a teplými nápoji na zahřátí. Mimo vánoční výzdobu jsme zde obdivovali tzv. Herzerlbaum – obrovský strom ověšený svítícími srdíčky. Zajímavou součástí trhu bylo kluziště uprostřed areálu.

Naše kroky dále mířily do Vánoční vesničky na náměstí Marie Terezie. Tu tvoří sedmdesátka stánků s jídlem, pitím a především s dárkovými předměty.

Po krátké občerstvovací a nakupovací pauze jsme se přesunuli do Vánoční vesničky na náměstí Stephansplatz. Před katedrálou svatého Štěpána nás pan průvodce, stejně jako na ostatních místech Vídně, seznámil s historií daného místa a doporučil nám další památky, které jsme mohli během rozchodu navštívit. Kdo měl chuť, mohl např. vystoupat v katedrále sv. Štěpána do věže. Protože nám počasí přálo, z věže byl výhled dokonalý a bylo vidět do dalekého okolí.

Úchvatné vánoční atmosféry jsme si užili také po setmění, kdy se rozsvítila všechna světla, která rakouskou metropoli zdobí. Během naší procházky jsme obdivovali bohatě nazdobené vánoční stromy, nasvícené ulice i obchody.

Výlet do Vídně se vydařil, užili si ho nejen deváťáci, ale i paní učitelky Ivana Brňovjáková, Renata Horvátová a Petra Mrovcová.

Děkujeme paní učitelce Janě Bernátkové za organizace zájezdu.

Mgr. Petra Mrovcová