Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Sestaveným robotům žáci "vdechnou život"
22. prosinec 2022

Nově k práci s programovatelnou stavebnicí Lego slouží multimediální učebna, do níž ve výuce informatiky docházejí žáci Základní školy Křižná. V rámci tohoto prostoru žáci prvního i druhého stupně mohou využívat program SPIKE, který je velmi intuitivní a uživatele provází při práci se stavebnicí.

Žáci se v učebně seznamují s programováním. Mohou použít různé připravené lekce, kterými provází postavičky Maria, Daniel, Sofie a Leo. Některé lekce jsou z oblasti fyziky, přírodopisu či praktického života, jiné z oblasti zábavy.

Žáci si nejprve podle postupu sestaví model, přístroj, robota. Posléze sestavě pomocí objektového programování vdechnou život a rozpohybují ji. Nedílnou součástí stavebnice jsou senzory, které se v dnešní době již běžně používají, a všichni se s nimi setkáváme v praktickém životě.

Nadšení můžete vidět ve fotogalerii, kde jsou fotky z výuky.

učitelé informatiky