Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Vzájemnou spolupráci i znalosti si žáci ověřili v tradiční soutěži 
22. prosinec 2022

Výborná a bouřlivá atmosféra doprovázela tradiční akci s názvem Paragraf 11/55. Soutěže s mottem „Je třeba dodržovat zákony a dohodnutá pravidla“ se zúčastnilo celkem 14 družstev druhého stupně Základní školy Křižná. Všichni se na akci, ostatně jako každoročně, moc těšili.

Soutěž probíhala v pěti kolech. V prvním žáci odpovídali na deset otázek z oblasti práva, úkol druhého kola spočíval v postavení co nejvyšší věže v časovém limitu, která po deset sekund nesměla spadnout. Ve třetí jsme vymýšleli šest základních zákonů vztahujících se pro obec. Ve čtvrtém tématu jsme si vylosovali téma a následně jsme na něj prezentovali své názory. V posledním kole jsme dostali fotografie tří figurantů a měli jsme se rozhodnout, jestli bychom jim prodali tabákové výrobky, nebo neprodali.

Naše týmy si díky této soutěži uvědomily, že je nutné znát zákony a vyhlášky. Pochopili jsme, jak moc prospěšné jsou pro lidi. Také jsme si procvičili rétorické dovednosti a schopnost argumentovat. Těžké bylo veřejně obhajovat výsledky naší práce a musím říct, že jsme to většinou zvládli na výbornou. Svým tanečním vystoupením nám celou soutěž osvěžili žáci 5. tříd, na trubku nám zahrál Petr Pončík a Rozálie Uhrová nám ukázala své umění kickboxu. Povzbudit nás přišli spolužáci. 

A jak to dopadlo? První místo obsadila třída 8. A, druhé místo se ztrátou jednoho bodu vybojovala třída 7. C, na třetím místě skončila třída 9. B. Všem vítězům blahopřejeme. Už se moc těšíme, jak si společně zasoutěžíme příští rok, protože to stojí za to!

 

Žáci 9.B