Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Nová dopisní přátelství
9. únor 2023

Žáci 7. C se konečně dočkali! V pondělí 6. února dostali odpovědi na dopisy, které na sklonku roku adresovali sedmákům ze Základní školy Kobeřice u Opavy.

V rámci procvičování stylistických dovedností sedmáci v prvním pololetí trénovali jak charakteristiku, tak psaní dopisů. Vše pak spojili do originálního dopisu, ve kterém se každý z nich představil a pomocí kterého oslovil potenciální kamarády z kobeřické ZŠ.

Nápad se velmi líbil žákům i vyučujícím češtiny, sedmáci z Kobeřic si v hodinách slohu také procvičili psaní dopisů a zkraje února si tak žáci z Křižné mohli přečíst odpovědi nových kamarádů. Jestli budou pokračovat v psaní dopisů a vzniknou trvalejší přátelství, už je jen na každém z nich.

Mgr. Petra Mrovcová