Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Chemická exkurze 9. tříd
22. únor 2023

Koncem měsíce ledna se vybraní žáci 9. tříd zúčastnili chemické exkurze na Přírodovědné fakultě univerzity Palackého v Olomouci.

Byl zde pro ně nachystaný velmi zajímavý 3 hodinový program. Skládání modelů atomů, chemické rébusy, „poznávačka“ chemických prvků a jejich následné přiřazení do Mendělejevovy tabulky prvků, luminiscence. Nejvíce se však žákům líbila práce v laboratořích, kde si vyzkoušeli chemické pokusy (plamenové zkoušky, katalytický rozklad peroxidu vodíku, sloní zubní pasta, zlatý déšť, železná vata aj.).

Cílem této exkurze bylo zjištění, jak dokážou žáci nabyté informace použít v praktických činnostech. Musím přiznat, že se jim to velmi povedlo a svými vědomostmi opravdu pěkně reprezentovali jméno naší školy.

Mgr. Ivana Brňovjáková