Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Zákony a právo řešili žáci ze ZŠ Křižná
23. únor 2023

Je třeba dodržovat zákony a dohodnutá pravidla. Takové bylo motto pětikolové soutěže s názvem Paragraf 11/55, která proběhla 9. února na ZŠ Křižná. Na 45 žáků z devíti tříd prvního stupně čekalo několik úkolů. Během akce například odpovídali na deset otázek z oblasti práva, ve dvaceti minutách stavěli co nejvyšší věž, která nesměla pět sekund spadnout, měli vymyslet šest základních zákonů pro školu, prezentovali různá témata a rozhodovali, zda by prodali tabákové výrobky pěti figurantům.

Cílem této soutěže je poznání nutnosti zákonů, vyhlášek a jejich prospěšnosti pro lidi, rozvoj rétorických dovedností, schopnost argumentovat, posilování odvahy veřejně obhajovat výsledky své práce i rozvoj týmového ducha.

Atmosféra v průběhu soutěže byla výborná a bouřlivá. Svým zpěvem nám celou soutěž osvěžila žákyně Markéta Pražáková, na trubku nám zahrál Petr Pončík, na saxofon nám zahrála Kateřina Lebedová, na flétnu zahrála Veronika Sívková a doprovodila ji tancem Lea Hrabovská. Žáky přišli povzbudit i jejich spolužáci. A jak to dopadlo? První místo nakonec obsadila třída 5.C, na druhém místě se umístila třída 4.B, na třetím místě skončila třída 4.C. Všem vítězům blahopřejeme! Už se moc těšíme, jak si společně zasoutěžíme v příštím školním roce, protože to stojí za to!

Mgr. Jana Bernátková