Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Deváťáci z Křižné uctili památku obětí holocaustu
15. květen 2023

V pátek 4. května jsme s žáky 9.C uctili památku obětí druhé světové války položením kytice u památníku obětí holocaustu. Po krátké promluvě pana učitele Michala Šlerky o událostech, které ve městě nastaly v květnu 1945, a následné chvilce ticha jsme společně zazpívali českou státní hymnu.

Dne 6. května 1945 došlo k osvobození Valašského Meziříčí od nacismu a fašismu. Osvobození Valašského Meziříčí mělo pro místní obyvatele velký význam, neboť válka způsobila v této oblasti velké utrpení a škody.

Množství domů bylo zničeno nebo do základů vyhořely. Jako valná část konfliktů se ani tento neobešel bez ztrát na životech. Při osvobozovacích akcích zemřelo patnáct příslušníků sovětské armády.

Samotný svátek „Dne vítězství“ se slaví jako připomínka konce druhé světové války v Evropě.

Beáta Paulová, žákyně 9.C