Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

2. vědecká konference žáků
29. květen 2023

Jako minulý rok, tak i letos byl velký zájem v řadách našich žáků o představení prezentačních schopností na 2. vědecké konferenci žáků. Žáci vytvořili prezentaci na své téma, které dále podle pokynů upravovali. Témata mohli volit ze tří oborů IT a technika, humanitní vědy a umění, přírodní vědy.

Témata žáků byla opravdu různorodá a zajímavá. Nejmladší přednášející byli z 6. C Veronika Podzemná a Tereza Javorská, které přednášely o projektu z informatiky: 3D tisk – pexeso s úhly. Ze 7. B Stanislav Martinák zvolil populární a často využívané téma: Sociální sítě (výhody a nevýhody). Sebastián Tichánek (8.B) si vybral historické téma: Historie československých tanků od roku 1923 – 2023. Z 8.B přednášela i Rozárie Trojáková jako zástupce školního parlamentu o školním parlamentu na ZŠ Křižná. Z 8. D se účastnily Michaela Máchová s prezentací: Kardiochirurgie – Akutní infarkt myokardu a Sofie Prokešová: Co víte nebo nevíte o zubech.

V pátek v brzkých ranních hodinách jsme vyrazili autobusem do Zlína, kde konference probíhala na Fakultě humanitních studií UTB. Nejprve proběhla registrace a kontrola všech údajů. Po úvodním slovu děkana fakulty Mgr. Libora Marka, Ph.D., se představil úspěšný student UTB, který založil prodejnu tenisek SNEAKER HEAVEN v Olomouci. Potom jsme se rozmístili do přednáškových místností podle zaměření. Pozorně jsme naslouchali ostatním přednášejícím žákům, kteří měli taky velmi zajímavá témata. S některými jsme i prohodili pár slov v době přestávek. Nervozita byla velká, ale při prezentaci pomalu opadla. Velice nás povzbudila i chvála porotců.

Celou akci zakončil opět pan děkan, který poděkoval přednášejícím i doprovodu. Potom jsme se vypravili na autobus, kde jsme si po cestě vyprávěli dojmy a hodnotili jsme své projevy, projevy ostatních žáků. Také zaznělo, že příští rok se rádi zúčastníme znovu a již nyní přemýšlíme nad novými tématy.

Lenka Papežová