Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Deváťáci si užili krásy Prahy
12. červen 2023

Třída 9. A vyrazila do Prahy a užila si do posledního detailu vychytaný dvoudenní program. V sedm ráno jsme vlakem vyrazili do hlavního města. To nás přivítalo v 11 hodin. Poté jsme se pěšky přemístili do stylového ubytování kousek od centra. Po krátké pauze jsme vyrazili vstříc krásám stověžaté Prahy. Prohlédli jsme si mj. Václavské náměstí či orloj na Staroměstském náměstí. Poté jsme se přemístili k Pražskému hradu, kde jsme obdivovali vnější prostory i výměnu stráží. Vycházkovým tempem jsme prošli Malou Stranou ke Karlovu mostu, zde jsme měli rezervovaný hodinový výlet lodí po Vltavě s průvodcem. V ceně bylo zahrnuté drobné občerstvení – nanuk a nealko, které nás v slunečném dni osvěžilo. Po projížďce lodí jsme se přemístili do Muzea u Karlova mostu.

To už bylo pozdní odpoledne, proto jsme zamířili na stanici metra Anděl, zde měli deváťáci rozchod. Ten využili k tomu, aby se navečeřeli, případně aby si nakoupili v nákupním centru. Večer jsme strávili v kině, kde jsme zhlédli akční sci-fi film Strážci galaxie 3.

V tento den nás čekal pouze výlet metrem večerní Prahou směrem na ubytování a večerka.

Druhý den předpověď počasí hlásila přeháňky, takže jsme měli obavy, že zmokneme. Štěstí přeje připraveným, takže jsme s deštníky vyrazili přes půlku Prahy do ZOO. Deštníky jsme nakonec téměř nemuseli použít, počasí nám přálo. Celé dopoledne jsme tak strávili procházkou po pražské ZOO.

Po obědě jsme se přemístili na nádraží, deváťáci dokoupili dárečky domů a po 15. hodině jsme vyrazili rychlíkem směr Valašské Meziříčí.

Ivana Brňovjáková a Petra Mrovcová