Žáci dobyli poklad
21. září 2023

Smích, radost a nadšení se ozývaly při otevření truhly s pokladem v Dětském oddělení Městské knihovny Valašské Meziříčí. Žáci 3. ročníku v rámci školní družiny totiž 20. září úspěšně zvládli soutěž Městské knihovny nazvanou Podél Bečvy hezky pěšky.

Cesta k pokladu nebyla jednoduchá. Žáci museli nejprve vyslechnout pověst z historie města Morové zvonečky a pak správně zodpovědět otázky. Při procházce kolem Bečvy plnili různé úkoly související s místopisem a postupně tak získali kód k pokladu. Ten si jako první ze všech účastníků soutěže s radostí vyzvedli a jako odměnu si odnesli součást pokladu v podobě stavebnice Lego. Nadšení dětí z úspěchu bylo veliké.

Iveta Lindušková