Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Renesanční skvosty v Kroměříži objevovali naši osmáci
3. říjen 2023

Historickou exkurzí si žáci 8.B zpestřili páteční den 29. září. Navštívili historické jádro Kroměříže, která byla díky mnoha architektonickým skvostům zapsána na seznam památek UNESCO. Exkurze byla třešničkou na dortu dějepisné kapitole o renesančním umění.

Žáci si prohlédli interiéry arcibiskupského zámku a vystoupali velké množství kamenných schodů do zámecké věže, odkud se jim naskytly krásné výhledy na město samotné i vzdálenější okolí. Pan průvodce seznámil žáky s bohatou historií zámku a zaměřil se především na útrapy města v době husitské a za třicetileté války. Nemalým potěšením pro žáky byly velké látkové nazouváky, se kterými se prakticky proklouzali a protančili všemi sály.

Po prohlídce zámku následovala procházka Podzámeckou zahradou s velkým množstvím botanických i zoologických exponátů. Poté žáci navštívili kroměřížské náměstí a prohlédli si měšťanské domy s prvky renesanční architektury.

Nezbývá než doufat, že tento „zážitkový dějepis“ povzbudí žáky k většímu zájmu o poznávání historie.

Mgr. Martina Kunetková