Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Exkurze Památník Ploština
9. říjen 2023

Ve středu 4. října jsme my deváťáci navštívili památník Ploština na jižním Valašsku. Program byl na místě rozdělen na dvě části. V první jsme v muzeu odpovídali na různé otázky a zjišťovali, co a proč se na Ploštině stalo a zároveň si u toho prohlédli expozici. Ve druhé části jsme si vysvětlili, proč byla vypálena Ploština a stručně nám byla shrnuta 2. světová válka.

Zjistili jsme tedy, co se stalo na Ploštině a jak to zapadlo do průběhu války. Nakonec jsme se byli podívat na památník. Celé to bylo zajímavě zpracované a pěkně vybudované. Díky různým videím, podkladům a textům jsme se hodně dozvěděli.

Adéla Šrubařová a Rozárie Trojáková, 9. B