Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Jak se bránit kyberšikaně?
11. říjen 2023

Organizace E-bezpečí si pro nás přichystala prezentaci o kyberšikaně - projekt E-bezpečí: pomoc obětem trestné činnosti na internetu.

Prezentace trvala dvě hodiny a byla výborná, dobře se poslouchala, dala se chápat a dozvěděli jsme se hodně věcí o internetu, co nám může hrozit, co se může stát, kdy jsme oběťmi kyberšikany, jak se z ní dostat a u koho hledat pomoc.

Přednášející nás informoval o tom, jaké jsou nejčastější projevy kyberšikany. Jak se před kyberšikanou chránit? Jak se bránit kyberútokům? Polovina třídy nevěděla, jak odpovědět, a tak jsme všichni dostali odpovědi. Teď už víme, jak se chránit a kde hledat pomoc.

Další téma byly SOCIÁLNÍ SÍTĚ. Informoval nás o základních pravidlech používání sociálních sítí, která by měli znát všichni. Jestli o nich nic nevíte, neměli byste je používat nebo si o nich můžete přečíst na www.e-bezpeci.cz

Dále jsme se dozvěděli něco o sextingu, online podvodech, o riziku virtuálních komunikací a taky o nebezpečných výzvách. Celou prezentaci jsme si všichni užili a pana lektora velice chválíme.

Určitě si o těchto tématech přečtěte na jejich stránkách.Taky jim můžete napsat, pokud byste byli obětí kyberšikany, vydíraní nebo čehokoliv. Pomoc můžete hledat také na www.napisnam.cz nebo www.linkabezpeci.cz. Anebo to hned řešte s rodiči.

Tereza Lacinová, 8.A