Seniorům přinesl radost projekt 72 hodin díky pomoci žáků ZŠ Křižná
19. říjen 2023

Úsměvy seniorů, setkání generací, chvíle společného pochopení a zábavy jsou smyslem projektu, v rámci kterého se žáci ZŠ Křižná setkali s klienty denního stacionáře místní Diakonie ČCE.

Projekt 72 hodin je přiměl ve středu18. října k tomu, aby si pro seniory připravili společenské hry a pěvecké vystoupení s kytarou. Obě strany setkání velmi ocenily.

Hra živé pexeso zábavným způsobem procvičila paměť stále soutěživých klientů Diakonie, ti si potom rádi poslechli pásmo folkových lidových písní. "Připravili jsme program pro setkání společně s žákyněmi 6. a 7. tříd, s doprovodem na kytaru nám pomohl náš učitel hudební výchovy," ocenila zdařilou veřejnou pomoc stacionáři organizátorka projektu Monika Kristová Záslavová ze ZŠ Křižná.

Mgr. Aleš Linduška