Laskavost nade vše
23. říjen 2023

Žáci 3. tříd zažili nevšední zážitek. Mohli si ve vyučování zahrát počítačovou hru. Dokonce byli i smutni, že zvoní. Většina si zapamatovala název hry a hráli si ji i doma. Velkému zaujetí se propracovala hra Interland. Ta je přístupná na internetu a je bezplatná. Obsahuje čtyři světy, z nichž jeden je království laskavosti.

Hrou se naučili a na vlastním prožitku si ověřili, že se na internetu dá bojovat proti škodolibosti a zlu laskavostí a slušností. Na konci hry byl i malý kvíz, který správně vyřešili. Odměnou jim bylo, že pomohli ostatním Internautům a s potížisty si dokázali poradit.

S žáky jsme si promluvili o tom, jak by se měli chovat na internetu. Hodně často zaznívala slova jako slušnost, bezpečnost, opatrnost, respekt. Žáci se podělili o své vlastní zkušenosti, ale i zkušenosti svých rodičů s nástrahami internetu.

Beseda byla velmi obohacující i pro nás učitele.

Mgr. Lenka Papežová, Ph.D.