Se zeměpisem až na novojičínskou radnici
24. říjen 2023

Nezapomenutelný pohled z věže radnice na architektonicky unikátní náměstí Nového Jičína viděli na vlastní oči žáci 8. A díky proaktivní výuce zeměpisu v terénu.

Žáci navíc exkurzi, při níž uplatnili nejen zeměpisné znalosti, organizovali sami a doplnili ji vlastním výkladem pro spolužáky a návštěvou místních muzeí věnovaných expozici historie výroby klobouků a generálu Laudonovi.

„Navázali jsme tak na úspěšné loňské hodiny zeměpisu v terénu. Žáci si rozšiřují kompetence, prokázali schopnost zorganizovat celý zájezd, museli promyslet dopravu i financování, navíc si připravili pro spolužáky znalostní dotazník, který zajímavě zopakoval nejdůležitější fakta exkurze,“ pochválil přípravu i realizaci hodiny zeměpisu v terénu učitel Jan Bařák.