Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Nebezpečí online světa žákům ZŠ Křižná odhalil unikátní filmový projekt
25. říjen 2023

Zaplněný sál Kina svět a napjaté ticho. Tak vypadala ve středu 25. října filmová projekce pro Základní školu Křižnou, která žákům 8. a 9. tříd rozkryla temná zákoutí a nebezpečí číhající pod realitou kyberšikany, netolismu, kriminality a závažných patologických jevů na sociálních platformách. Škola se zapojila zhlédnutím snímku „Anna is missing“ do projektu produkovaného respektovaným filmovým producentem Milanem Kuchynkou a Vratislavem Šlajerem.

Po zhlédnutí filmu žáci absolvovali v rámci projektovaného vyučování řízené diskuse s proškolenými učiteli. Propracovaná metodika projektu je znovu provedla temnými zákoutími snímku, který formou napínavého detektivního žánru a se silnými emocemi žáky přivedl k zamyšlení, poznání a vlastní sebereflexi. „Vážím si práce našeho absolventa Milana Kuchynky, jeho projekt žáky silným a profesionálním způsobem konfrontuje s realitou, kterou přinášejí moderní komunikační technologie a sociální sítě. Zážitek z filmu a následná práce s ním naše žáky provedla aktuální a velmi potřebnou tématikou, která se dotýká nejen jich, ale celého jejich blízkého okolí.“ uvedla ředitelka ZŠ Křižná Milena Medková.

Reakce žáků osmých a devátých ročníků byly pestré a chápající, film je v mnohém překvapil a přiměl k analýze tématu a k potřebě umět se k problematice osobně názorově vymezit. „Sledovali například jak snadno se může stát někdo obětí či pachatelem, jak se tyto role prolínají, jakou snadno zneužitelnou moc nad lidmi nám sociální sítě a nesčetné platformy dávají, jakou digitální stopu za sebou denně necháváme, jak se prezentujeme v online a offline světě, jak snadné je udělat chybu, kterou nelze napravit,“ prozradila ředitelka školy Milena Medková, která zapojení do projektu pro školu připravila.

Mgr. Aleš Linduška