Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Spolupracujeme s Post Bellum, máme na to tým
1. listopad 2023

Paměť národa je úspěšným projektem organizace Post Bellum, do kterého se závěrem října zapojil tým žáků ZŠ Křižná.

Společně mají za úkol najít svědectví o perzekuci z doby komunistické diktatury a s pamětníkem natočit rozhovor a v Českém rozhlase Zlín následně sestříhat reportáž. „Vítězné reportáže budou oceněny, žáci navíc zdokumentují svou práci a odprezentují ve společném setkání s ostatním zapojenými školami, kam budou pozváni i pamětníci a zástupci obcí,“ uvedl koordinátor projektu Kvido Lotrek. Ten žákům práci na projektu osobně vysvětlil a předvedl jim práci s rozhlasovou technikou. Náš tým povzbudila v práci osobně i ředitelka školy Milena Medková, která spolupráci s organizací Post Bellum iniciovala.

„Těšíme se na spolupráci s Post Bellum i tvorbu reportáže, čeká nás zajímavá a prospěšná práce. Našim úkolem je obohatit archiv Paměti národa o další zajímavé svědectví. Nás bude zajímat osud rodiny Křižanů, která byla komunistickým režimem tvrdě perzekuována,“ uvedl vedoucí týmu, učitel Aleš Linduška.

Projektu se účastní žákyně 9. ročníku Karolína Gavendová, Markéta Korábečná, Markéta Pospíšilová a Natálie Ondřejová.

Mgr. Aleš Linduška