Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Beseda s Romanem Kohoutem
10. listopad 2023

Žáci v dnešní době neustále balancují mezi reálným a virtuálním světem. Sociální sítě se pro ně staly nedílnou součástí jejich životů a s tím přicházejí i různá rizika, která by neměla být podceňována.

V pondělí 5. listopadu se žáci 7. ročníků naší školy zúčastnili besedy pod vedením Romana Kohouta, příslušníka Policie ČR, který se specializuje na vyšetřování kybernetické trestné činnosti a také je zakladatelem projektu „Internetem bezpečně“.

Dozvěděli se, jak bezpečně komunikovat na sociálních sítích, co jsou to cookies, jak má vypadat bezpečné heslo, jak mohou vypadat útoky hackerů a v neposlední řadě, co je to kyberšikana a jaké jsou její znaky.