Bobřík informatiky
28. listopad 2023

V listopadu jsme se účastnili soutěže Bobřík informatiky. Tato soutěž se již stala na naší škole pravidelnou. Je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií, klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

Soutěžící vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce.

Na naší škole jsme soutěžili v kategorii Mini (4. ročník), Benjamin (5. – 6. ročník), Kadet (7. – 8. ročník), Junior (9. ročník).

Pro 4. ročník byla hranice 100 bodů pro úspěšného řešitele, 5. – 9. ročník museli splnit 120 bodů, aby byli zařazeni mezi úspěšné řešitele.

V kategorii Mini se účastnilo celkem 63 žáků, z toho úspěšných bylo pět. Na prvním místě byl Štěpán Kubla se 115 body, 2. místo obsadil Jan Palát se 111 body a na 3. místě se umístil Vojtěch Ryšánek se 106 body.

V kategorii Benjamin byla největší účast 143 žáků. Úspěšných řešitelů bylo 36.

1. místo: Markéta Popová 189 bodů

2. místo: Michael Štěpán 169 bodů

3. místo: Hana Malá a Jonáš Bařák 165 bodů

133 žáků soutěžilo v kategorii Kadet, 20 úspěšných.

1. místo: Jindřich Pešl 177 bodů

2. místo: Julie Šumberová 150 bodů

3. místo: Matěj Horka 146 bodů

Deset deváťáků bylo úspěšných v kategorii Junior. Celkem vyplnilo test 65 účastníků.

Na 1. místě byli hned tři žáci s počtem bodů 168: Pavel Michalčák, Patrik Škvain, Jakub Veselý.

2. místo obsadila Natálie Kubičná se 148 body

3. místo patří dvěma dívkám Natálie Janošcová a Tereza Kozáková se 136 body.

Nejlepší žáci se mohou těšit na diplom a odměnu.

Gratulujeme všem úspěšným řešitelům.

Učitelé informatiky