Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

V okresním kole mladších žáků se nedařilo
2. prosinec 2023

Ve středu 22. 11. 2023 proběhlo v tělocvičně ZŠ Křižná okresní kolo mladších žáků. Žáci 6. a 7. ročníků tak bojovali o umístění nejlepších škol v okrese a o postup do krajského kola.

Turnaje se zúčastnily celkem čtyři školy (Gymnázium Rožnov, ZŠ Videčská, ZŠ Žerotínova a domácí ZŠ Křižná). Turnaj se hrál formou jedné skupiny, a to systémem ,,každý s každým‘‘.

V prvním utkání čekal výběr ZŠ Křižná soupeř z Rožnova, a to Gymnázium. Toto utkání bylo prvním a zároveň nejdůležitějším, protože v průběhu všech utkání to bylo utkání o celkové třetí místo v tabulce. Bohužel však naši žáci tento zápas prohráli 4:6. Druhé utkání ZŠ Křižná opět prohrála, tentokrát s postupujícím do krajského kola, a to s ZŠ Videčská 3:5. V posledním utkání nastoupili florbalisté k utkání s městským rivalem, a to ZŠ Žerotínova. Výsledek 5:9 v neprospěch ZŠ Křižná znamenal nepopulární 4. místo a bramborové medaile.

Našim florbalistům však patří velká pochvala, a to jen za postup do tohoto okresního kola. Zde už bohužel v každém utkání tahali za kratší konec provazu a nedokázali dovést ani jedno utkání do vítězného konce.

Naši školu reprezentovali tito žáci: Radim Hrbáč (6.A), Hugo Hub, Lukáš Machač, Tobiáš Rybka (všichni 6.B), Matěj Bednařík, Ondřej Čech, Lukáš Beneš (všichni 7.A), Jiří Bartošík (7.B) a Lukáš Koryčanský (7.C).

Bc. Denis Zimmer