Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Markéta Korábečná z 9.D zvítězila v regionální literární soutěži
19. prosinec 2023

Žákyni 9.D naší školy Markétě Korábečné sloh a literatura rozhodně nejsou cizí. Nyní to potvrdila také v soutěži pořádané městem Valašské Meziříčí a místní knihovnou. Zvítězila totiž v 25. ročníku literární soutěže Miroslava Kabely.

Markéta Korábečná si ze čtyř okruhů pro svůj příběh zvolila téma „Návrat z vesmíru“. Odborná porota pak v kategorii 13 až 15 let ohodnotila jako nejlepší právě Markétin text s názvem Západ slunce. „Asi hodinu jsem přemýšlela, o čem budu psát a ani samotné psaní příběhu mi příliš dlouho netrvalo. Člověk se do toho prostě ponoří a píše,“ sdělila spokojená vítězka soutěže, do které se mohli přihlásit žáci z celého mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko.

V polovině prosince si Markéta i další ocenění žáci převzali ceny, mimo jiné také z rukou valašskomeziříčské rodačky, úspěšné spisovatelky Aleny Mornštajnové. „Toho, že mi pogratulovala právě ona, si moc vážím,“ řekla Markéta, která si převzala také finanční ocenění 1000 korun.

Miroslav Kabela, jehož jméno dlouholetá soutěž nese, byl psychiatr a spisovatel. Často se ve valašskomeziříčské knihovně při besedách setkával se čtenáři a stál také u zrodu literární soutěže pro místní středoškoláky.

MgA. Pavel Mašlaň