Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Stopovali jsme Buriana až do jeskyně a muzea
22. prosinec 2023

Předvánoční exkurzí do Štramberku zakončila třída 7. B letošní výlety za poznáním. Vydali se ve čtvrtek 21. 12. vlakem do městečka, kde vyrůstal legendární malíř a ilustrátor Zdeněk Burian.

"Navštívili jsme jeskyni Šipka, která slavného malíře inspirovala k jeho životní dráze nedostižného malíře pravěku a vyhynulých druhů zvířat i předků člověka. Navštívili jsme také moderní archeologicko-geologické Muzeum Šipka, které dokumentuje významné archeologické naleziště dnes už více než z poloviny odtěženého vápencového kopce Kotouč, který je spolu se známou Trúbou dominantou Štramberku. Samozřejmě jsme nakoupili i čerstvé štramberské uši a zavzpomínali na dávnou pověst o Tatarech, " uvedl člen výpravy Jan Bařák.

Výletníky neodradilo ani nevlídné počasí a silný vítr, který skučel v hradbách štramberského hradu. Výletníky zahřál teplý čaj a společný smysl pro dobrou partu a dobrodružství.

Mgr. Aleš Linduška, třídní učitel