Šesťáci se vydali za dobrodružstvím k planetám
19. leden 2024

Ve čtvrtek 18. 1. 2024 si žáci 6. A a 6. B zpestřili výuku zeměpisu navštívením Planetária v Ostravě. Ve sférickém kině zhlédli pořad „Dobrodružná cesta k planetám“.

Zažili dobrodružnou výpravu plnou vzrušení a nových objevů. Horolezci na Marsu zdolávali strmé svahy údolí Valles Marineris a největší sopky Olympus Mons. Výzkumníci Saturnu prohledávali balvany v jeho prstencích a doletěli až do mrazivého království trpasličí planety Pluto.

Součástí pořadu byla také živě moderovaná ukázka oblohy (astronomické jevy, Sluneční soustava a vesmír). Žákům se v Planetáriu moc líbilo a v únoru tento pořad zhlédnou také žáci 6. C a 6. D.

Mgr. Ivana Brňovjáková, Mgr. Denis Zimmer