Matematickou olympiádu řešili úspěšně
8. únor 2024

Minulý týden 24. 1. 2024 proběhlo okresní kolo MO ve Vsetíně. Mohli se zúčastnit žáci 5. a 9. tříd. Žáci 9. tříd vyrazili s paní učitelkou Koňaříkovou zkusit vyřešit 4 úlohy. Páťáci nejeli, protože souběžně probíhal lyžařský výcvik. Proto jsme se rozhodli, že žáky, kteří se účastnili domácího kola, neochudíme o možnost soutěžení. Hned v pondělí 29. 1. mohli poměřit své síly. Měli vyřešit tři slovní úlohy. Nebyly vůbec jednoduché. Žáci s námi určitě budou souhlasit, že byly těžké.

Jsme proto velmi rádi, že se jim podařilo přijít úlohám tzv. na kloub.

Zadání s řešením můžete nalézt na webu: https://www.matematickaolympiada.cz/media/3615396/z73ii-5-r.pdf

Přikládáme výsledky tří nejlepších žáků:

Martin Prokeš (5.B): 1. úloha – 1 bod, 2. úloha – 6 bodů, 3. úloha - 6 bodů, celkem 13 bodů

Marek Jež (5. B): 1. úloha – 3 body, 2. úloha – 6 bodů, 3. úloha - 2 body, celkem 11 bodů

Artem Posypenko (5.B): 1. úloha – 5 bodů, 2. úloha – 0 bodů, 3. úloha - 2 body, celkem 7 bodů

Hranice úspěšných žáků je 9 bodů. Dva žáci by byli úspěšnými řešiteli okresního kola. Doufejme, že elán do řešení těžkých úloh v žácích zůstane a budeme se těšit příští rok z krásných výsledků.

Žáci 9. tříd musí ještě chvíli posečkat, až budou výsledky zveřejněny. Úspěšní mají možnost postoupit do krajského kola ve Zlíně.

vyučující matematiky