Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Za chemií až na univerzitu
12. únor 2024

Rádi bychom Vás informovali o nedávné exkurzi, které se zúčastnili vybraní žáci 9. ročníků. Dne 30.1.2024 jsme měli příležitost navštívit katedru anorganické chemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Byl zde pro ně nachystaný velmi zajímavý 3 hodinový program. Skládání modelů atomů, chemické rébusy, „poznávačka“ chemických prvků a jejich následné přiřazení do Mendělejevovy tabulky prvků, luminiscence. Nejvíce se však žákům líbila práce v laboratoři, kde si vyzkoušeli chemické pokusy (plamenové zkoušky, sloní zubní pasta, zlatý déšť, železná vata aj.).

Cílem této akce bylo poskytnout žákům jedinečný pohled do profesionální laboratoře a seznámit je s vysokoškolským prostředím. Zpětná vazba žáků nám potvrdila, že se jim tato akce velmi líbila, byla zajímavá a poučná.

Chceme vyjádřit velké díky vysokoškolským studentům, kteří se o naše žáky starali se vstřícností a přátelským přístupem. Taktéž patří uznání všem účastnícím se žákům, kteří byli pracovníky oceněni za jejich kultivované vystupování, znalosti a přehled v oblasti chemie. Žáci byli aktivní, o práci v laboratoři se zajímali a velmi dobře reprezentovali naši školu.

Upřímně a s radostí mohu říci, že exkurze byla úspěchem a inspirativně stráveným časem.

Mgr. Ivana Brňovjáková a Mgr. Petra Skýpalová