Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Olympiáda v anglickém jazyce
4. březen 2024

Dne 26. února 2024 proběhlo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Soutěž se již tradičně konala na ZŠ Vyhlídka a probíhala ve dvou kategoriích. Kategorie I.A pro žáky 6. a 7. ročníků a Kategorie II. A pro žáky 8. a 9. ročníků. V každé kategorii soutěžilo 30 žáků. Ze školního kola postoupila z naší školy dvě děvčata: v mladší kategorii Eliška Pavlicová, ve starší Adéla Šrubařová, která se účastnila jako náhradník za vítězku školního kola Markétu Korábečnou.

V nabité konkurenci si výborně vedla Eliška, které obsadila 7. místo. Adélka se umístila v druhé desítce, na 18. místě. Dle samotných organizátorů byla soutěž velice náročná a svojí náročností odpovídala úrovním B2-C1/C2, což zdaleka převyšuje výstupy z běžné základní i střední školy. Pochvalu si tak zaslouží všichni účastníci a my našim děvčatům velice děkujeme za reprezentaci.

Za předmětovou komisi cizích jazyků

Mgr. Miroslava Solanská