Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Projektový den na téma Velikonoce
13. březen 2024

Na středu 20.3. si žáci 8.B připravili pro své mladší spolužáky z druhé třídy 2.B nezapomenutelný projektový den na téma Velikonoce. A jak to vypadalo?

První skupina druháků se společně sešla s několika děvčaty v žákovské kuchyňce. S nadšením se pustili do pečení muffinů s velikonočními motivy. Těsto vonělo po kakau a čokoládě, a když se muffiny z trouby vyndaly, zdobili je barevnými ozdobami.

Druhá skupina žáků se sešla ve třídě. Na stolech byly připraveny pastelky, barvy a pracovní listy. Děti si sedly a začaly malovat vajíčka. Každý si vybral svůj oblíbený motiv – někdo maloval květiny, jiný zajíčky nebo slepičky, lepili velikonoční nálepky. Během tvoření si povídali o tradicích Velikonoc a připomněli si celý velikonoční příběh na pracovních listech. O velké přestávce se obě skupiny vyměnily.

Třída i kuchyňka byly naplněny příjemnou atmosférou, projektový den byl plný zábavy, radosti a smíchu. Starší žáci se snažili druhákům předat nejen své znalosti o Velikonocích, ale také dobrý pocit z týmové práce. Druháci si odnesli nejen vlastnoručně vyrobené vajíčko, ale také nové kamarády a vzpomínku na krásný den.

Velikonoce jsou časem, kdy se rodí nové příběhy a vztahy – a tento den byl jedním z nich. Děkujeme všem žákům za přípravu celé akce.

Mgr. Martina Kunetková a Mgr. Ada Hrabovská