Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Ponožkový den
13. březen 2024

21. března si s žáky naší školy již tradičně připomínáme Světový den Downova syndromu. Podporu lidem s Downovým syndromem vyjadřujeme pořádáním Ponožkového dne, ve který si oblékáme na každou nožku jinou ponožku.

Downův syndrom je považován za genetickou náhodu, kdy dochází ke ztrojení 21. chromozomu. Datum tohoto dne je proto symbolicky určeno právě na 21. 3. Jelikož chromozomy svým tvarem a uspořádáním připomínají ponožky, staly se jeho symbolem. Rozdílné ponožky pak symbolizují odlišnost a jedinečnost všech lidí a zároveň vzájemný respekt.

Děkujeme všem, kteří tímto drobným gestem vyjádřili svou podporu.

Mgr. Renata Crhová