Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Křižná mezi nejlepšími žákovskými parlamenty v Praze
5. duben 2024

Karlův most, Václavské náměstí, Pražský orloj a Staroměstské náměstí jsou místa, která jsme navštívili ve čtvrtek 4. 4. 2024. A proč? Byli jsme na soutěži žákovských parlamentů v Praze.

V soutěži jsme se dostali do top 10 nejlepších projektů ze 180 přihlášených škol v síti organizace CEDU. Do Prahy jsme jeli, abychom obhájili náš loňský projekt Valašské hry bez hranic. Měli jsme díky tomu možnost se podívat do Poslanecké sněmovny, kde se konala celá akce. V porotě, která nás hodnotila, seděla např. zpěvačka Emma Smetana, režisér Anatol Svahilec a další. Umístili jsme se na krásném 6. místě a s sebou si neseme spoustu zážitků a inspirace pro naše další projekty.

Reportáž této akce byla vysílána na Déčku ve zprávičkách 5. 4. https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky

Členky našeho parlamentu: Rozárie Trojáková, Marie Anna Čuntová, Adéla Zetková, Helena Šlerková, Magdaléna Reimerová