Paragraf 11/55
9. duben 2024

Za pět minut dvanáct, čas dodržovat zákon! Motto projektu: „Je třeba dodržovat zákony a dohodnutá pravidla“

Tak se jmenuje soutěž, která proběhla 27. 3. 2024 na naší škole ZŠ Křižná, Valašské Meziříčí, tentokrát pro žáky prvního stupně.

Soutěžilo 9 družstev 3. – 5. tříd (45 žáků) 1. stupně a všichni jsme se na soutěž moc těšili.

Soutěž proběhla v pěti kolech:

1) Zákony – odpovídali jsme na 10 otázek z oblasti práva.

2) Postav věž – naším úkolem bylo v časovém limitu dvaceti minut postavit co nejvyšší věž, která nesměla po uplynutí 5 vteřin spadnout.

3) Kdybych byl starostou – jsme měli vymyslet 6 základních zákonů pro školu.

4) Jak bys to vyřešil – vylosovali jsme si téma (např. Měly by být ve škole povoleny tělesné tresty?...) a následně toto téma prezentovali.

5) Porušíš zákon – sledovali jsme videa pěti figurantů a měli jsme se rozhodnout, zdali bychom jim prodali tabákové výrobky, nebo neprodali.

Cílem této soutěže je poznání nutnosti zákonů, vyhlášek a jejich prospěšnosti pro lidi, rozvoj rétorických dovedností, schopnost argumentovat, posilování odvahy veřejně obhajovat výsledky své práce, rozvoj týmového ducha.

Soutěž moderovali Kateřina Lebedová a Jindra Pešl a byli výborní. Zahájení a ukončení se ujal Petr Pončík hrou na trubku. Atmosféra byla výborná a bouřlivá. Také nás přišli povzbudit naši spolužáci. A všichni jsme si společně zatančili pod vedením 9. tříd.

A jak to dopadlo?

První místo obsadila třída 3.C. Všem vítězům blahopřejeme!

Už se moc těšíme, jak si společně zasoutěžíme v příštím školním roce, protože to stojí za to!

Mgr. Jana Bernátková