Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Školní zahrada ožívá: Žáci šesté třídy vytvářejí domov pro hmyz
19. duben 2024

V rámci návrhu projektu 72 hodin se žáci šesté třídy základní školy pustili do neobvyklého úkolu. S nadšením a zručností typickou pro mladé řemeslníky vytvořili v hodinách pracovních činností s pomocí p. učitele Zimmera dřevěný hmyzí hotel a materiál do něho nasbírali s p. učitelkou Horváthovou. Tento unikátní projekt nejen podporuje biodiverzitu, ale také rozvíjí praktické dovednosti žáků.

Hmyzí hotel, který byl pečlivě navržen a sestaven, našel své místo na školní zahradě za skleníkem. Jeho instalace přitahuje různé druhy hmyzu, které hrají klíčovou roli v ekosystému naší planety. Díky informační tabuli, kterou žáci rovněž vytvořili, se mohou návštěvníci zahrady dozvědět více o malých obyvatelích tohoto dřevěného útočiště.

Projekt byl pro šestáky nejen zábavný, ale také poučný. Při práci na hotelu pro hmyz se učili o významu hmyzu pro naše životní prostředí a o tom, jak můžeme přispět k jeho ochraně. Kreativní přístup k výuce přinesl radost a hrdost z vykonané práce, která má skutečný význam.

Mgr. Renata Horváthová, koordinátor environmentální výchovy