Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Celonárodní kolo soutěže Finanční gramotnost
30. duben 2024

S velkým očekáváním jsme v pátek 26. 4. 2024 vyrazili vlakem do Prahy. Zamířili jsme do budovy České národní banky, kde nás očekávali organizátoři soutěže Finanční gramotnost. Celkem 14 tříčlenných týmů ze všech krajů ČR se účastnilo závěrečného klání. Mezi nimi jsme byli i my v kategorii II (2. stupeň ZŠ)

Při příchodu jsme se setkali s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou. Jak jsme se usadili, tak nás přivítali organizátoři a posuzovatelé soutěže. Mezi nimi byl ředitel sekce vzdělávání a mládeže MŠMT Jan Mareš, kterému jsme mohli položit i otázky, které nás tíží.

Nejprve jsme měli půl hodinu na úvahu, co s penězi v hodnotě 10 000 Kč, které jsme dostali mimořádně od rodičů. Naše výtvory jsme porotě předali, potom jsme měli možnost nahlédnout do návštěvnického centra. Pěkné bylo video k výstavě, mnoho interaktivních prvků, ale nic nepředčilo pocit mít v ruce zlatou cihličku, což je 22 milionů korun.

Mezitím porota přiřazovala body. Poslední krůček ke konci soutěže byl odpovědět na doplňující otázky porotců. Celkové hodnocení je možné vidět na webu soutěže https://www.financnigramotnost.cz/storage/app/media/uploaded-files/240426_Celost%C3%A1tn%C3%AD_fin%C3%A1le.pdf

Umístili jsme se na krásném 9. – 11. místě s 8,3 body z 10.

Děkujeme za přínosnou soutěž, která nás obohatila o další poznatky z finanční gramotnosti, a nadačnímu fondu školy za zaplacení cestovních nákladů.

Jakub Veselý, Markéta Pražáková, Sofie Prokešová