Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

V jeskyních pod Macochou a v Brně se sedmáci nenudili
3. květen 2024

Tajemství Moravského krasu bylo 2. května hlavním cílem společného školního výletu 7. B a 7. C. Projížďkou Punkevními jeskyněmi ale jejich dobrodružství neskončilo, vydali se společně poznávat krásy moravské metropole. V Brně navštívili Špilberk, radnici s pověstným drakem i dominantu Petrov. Společně se posilnili a občerstvili v populární Vaňkovce.

Prohlídka Punkevních jeskyní žáky nevystrašila, ani myšlenky na obávanou Macochu je nevyděsily, respekt k Moravskému krasu a k jeho tajemství byl ale znát. „Žáci se snažili nejistotu zakrýt hlasitým vtipkováním, průvodkyně si ale brzy jejich pozornost získala a jejich nadšení s trochou obav z přírodních živlů sedmákům vydrželo i při plavbě jeskyněmi, kdy mohli obdivovat mistrovství místních lodivodů, kteří kličkovali s loďkami v úzkých prostorách mezi devonskými vápenci,“ uvedl učitel Aleš Linduška

Brno bylo pro žáky místem odpočinku i náročného výšlapu na hrad. „Žáci brzy poznali, proč byl Špiberk nedobytným i pro obávané Švédy, kteří se statečným obráncům Brna nakonec raději vyhnuli, a město nezískali,“ připomněla učitelka Ludmila Podzemná. Pověstný brněnský drak byl také na svém místě nedaleko gotické krásky, chrámu na Petrově. „Brno si žáky získalo svými výhledy, kteří nakonec ocenili středověkou architekturu vedle moderního nákupního centra. Všichni si přišli na své,“ uvedl spokojeně učitel a jeden z průvodců Jan Bařák.

Náročný, ale krásný výlet, který pro sedmáky začal už v šest ráno, společně šťastně a spokojeně ukončili o dvanáct hodin později příjezdem ke škole. Díky patří také zájezdovému autobusu pana Petra Martince.

Mgr. Aleš Linduška