79 let od konce 2. světové války
6. květen 2024

Na den přesně před 79 lety skončila dlouhá a krvavá nacistická okupace našeho krásného města. Tak jako v minulých letech, i letos jsme si tuto událost připomenuli s našimi žáky u Památníku obětem holokaustu. Právě tito bezbranní lidé jsou pro nás stále připomínkou válečných hrůz. V krátké řeči jsme žákům připomenuli nejen události konce 2. světové války v našem regionu, ale také poučení pro nás a dnešní dobu. Právě na těchto místech a v tyto dny je důležité o těchto věcech mluvit a propojit školní výuku s událostmi dneška.

Mgr. Michal Šlerka