Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Šesťáci zkoumali historii jeskyně ve Štramberku
10. květen 2024

Malebné městečko Štramberk se stalo 9. května cílem výletu 6. D. V jeskyni Šipka si vyslechli zajímavou komentovanou prohlídku o historii místa a o pravěkém osídlení jeskyně neandrtálci a lovci mamutů.

Od historie si žáci odpočinuli na náměstí, kde ochutnali legendární štramberské uši. Jejich historie je zavedla také na hrad, kde navštívili věž s vyhlídkou – štramberskou Trúbu. Společně se vyfotili, nakoupili suvenýry a spěchali domů na vlak. „Výlet se mi moc líbil, byla to pěkná procházka, trochu dobrodružná a dozvěděli jsme se mnoho zajímavého. Děkujeme našim učitelům Sonje Truhlářové a Michalu Šlerkovi za organizaci výletu,“ připomněla Markéta Popová ze třídy 6. D.

Mgr. Aleš Linduška