Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Vládci Valmezu, druzí v okresu
15. květen 2024

Dne 17. 4. 2024 se na ZŠ Šafaříkova uskutečnilo okrskové kole v basketbalu starších žáků. Turnaje se také zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku naší školy. Na městském kole poměřily své síly školy: ZŠ Vyhlídka, ZŠ Žerotínova a již zmiňovaná pořádající ZŠ Šafaříkova a naše ZŠ Křižná. Školy utvořily čtyřčlennou tabulku, ve které se hrálo systémem ,,každý s každým”. Naši basketbalisté si nejdříve poradili s ZŠ Vyhlídka, a to v poměru 32:11 bodů. V druhém utkání je čekala ZŠ Žerotínova a opět utkání zvládli v poměru 36:9. V posledním utkání ve skupině se žáci utkali s ZŠ Šafaříkova. V utkání opět zvítězili a to poměrem 39:2. Těmito výsledky ovládli naši basketbalisté okrskové kolo a postoupili do kola okresního.

O necelé dva týdny později a to 30. 4. 2024 se na ZŠ Šafaříkova uskutečnilo okresní kolo v basketbalu starších žáků. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 škol, které byly rozděleny do dvou tříčlenných skupin. Ve skupině A se naše basketbalisté utkali s ZŠ Hovězí, kterou porazili 28:5 a následně si poradili se ZŠ Rokytnice 17:6. V semifinále je tedy čekal druhý tým skupiny B a to Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm. Utkání opět vyhráli, ale tentokrát již těsně 18:16. Spanilá jízda výherních utkání skončila sedmým zápasem, kdy ve finále okresního kola naši basketbalisté podlehli ZŠ Ohrada v poměru 8:10.

Starší žáci se tak stali druhým nejlepší basketbalový družstvem v okresu Vsetín. ZŠ Křižnou na obou turnajích reprezentovali: Matouš Houžva, Tobias Heres, Daniel Knápek, Matěj Krchňák, Sebastian Škrabánek, Lukáš Bill a Stanislav Škarpa.

Bc. Denis Zimmer