Revolution Train (Protidrogový vlak)
15. květen 2024

Revolution Train, je nezisková organizace, která chce zabránit závislosti návykových látek (tabák, sedativa a hypnotika, alkohol, konopné látky, pervitin, opiáty). Autor projektu je Pavel Tuma.

Jeho nápad vznikl kvůli smrti blízkého, který se předávkoval pervitinem, a vytvořil program proti užívání návykových látek.

Do Valašského Meziříčí přijel protidrogový vlak, který navštívilo 85 žáků naší školy. Procházeli jsme jednotlivými vagóny vlaku po malých skupinkách s průvodcem a prožívali příběh založený na skutečné události, která několika špatnými rozhodnutími může končit tragicky.

V každém vagónu je nejdříve projekce části příběhu a poté interaktivní zatažení do děje. Měli jsme možnost vyzkoušet si, jaké je to sedět v baru, být svědkem dopravní nehody, ocitnout se v cele vězení, nebo být podroben policejnímu výslechu.

Děkujeme za organizaci celé akce.

Gita Komaryn, Natálie Madarászová, 7.A