Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Z Křižné až do Vídně za poznáním
21. květen 2024

Ve čtvrtek 9.5.2024 navštívili žáci osmých tříd Vídeň. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli kochat krásou zámku Schönbrunn, kde v letních měsících pobývali Habsburkové. V parku se nachází Neptunova fontána, nejstarší zoologická zahrada v Evropě, bludiště či vyhlídková terasa Gloriette. Poté nás autobus převezl do historického centra Vídně. Prohlídka začala u pomníku panovnice Marie Terezie. O kousek dál je Hofburg – sídlo rakouského prezidenta Alexandra Van der Bellen. Odtud jsme se uličkami dostali až ke Katedrále sv. Štěpána, kde jsme si mohli koupit něco na jídlo nebo nějaký dárek.Zbytek dne jsme strávili v zábavním parku Práter. Je zde neskutečné množství atrakcí, a tak si každý přišel na své.

Mgr. Veronika Kovařčíková, Mgr. Ludmila Podzemná a Mgr. Martina Kunetková