Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Náš tým Post Bellum úspěšně prezentoval projekt před veřejností
23. květen 2024

Slavnostním ukončením projektu Post Bellum – Příběhy našich sousedů byla 22. května pro tým ZŠ Křižná prezentace jejich práce před veřejností na vsetínském zámku. Zaplněný sál tleskal našim žákům za předvedenou prezentaci, která uvedla jejich hlavní práci – rozhlasovou reportáž s pamětnicí Rebekou Bartůňkovou (Křižanovou), která vzpomínala na perzekuci své rodiny, jež přišla o dědečka i rodinný majetek, aby se nakonec komunistickému režimu znovu postavila během sametové revoluce.

Desítky hodin usilovné práce formou projektové výuky stály za finálním úspěchem celého týmu. „Seznámení s pamětnicí a historií Křižanovy pily, pochopení zločinů komunismu včetně justiční vraždy, psaní scénáře, tvorba reportáže a prezentace práce na projektu před veřejností. Naši žáci toho zvládli opravdu hodně a jmenovitě Markétě Korábečné, Markétě Pospíšilové, Natálii Ondřejové i Sebastianu Tichánkovi patří velké uznání. Poděkování patří samozřejmě i vedení školy a společnosti Post Bellum, díky kterým to vše mohli prožít,“ uvedl učitel Aleš Linduška, vedoucí týmu.

Výsledkem projektu je obohacení Paměti národa o další dokument, mapující osudy zasažené diktaturou, na které by se nemělo nikdy zapomenout. „Ceníme si spolupráce se společností Post Bellum, zapojili jsme se také do projektu Ukradené děti a realizovali výstavu k tématu přímo u nás ve škole. Hluboké poznání náročných témat formou projektové výuky je pro naše žáky jednoznačným přínosem a nesmazatelnou zkušeností do života. Poděkování patří všem zapojeným žákům i panu učiteli,“ uvedla ředitelka školy Milena Medková.

Mgr, Aleš Linduška