Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

 

 

Aktuálně

 

Davis Cup

 

Berdych, Štěpánek
Rojer, Haase 7:5, 1:6, 7:6, 7:6

 

Bojovníci Berdych se Štěpánkem získali po čtyřsetové bitvě s Nizozemci druhý bod

 

Více: http://www.sport.cz/ostatni/tenis/clanek/544894-bojovnici-berdych-se-stepankem-ziskali-po-ctyrsetove-bitve-s-nizozemci-druhy-bod.html#hp-sez Tomáš Berdych  se narodil 17. září 1985 ve Valašském Meziříčí. S tenisem začal v pěti letech. Na profesionální tenisový okruh vstoupil v roce 2002. Poprvé na sebe výrazněji upozornil na Letních olympijských hrách 2004, kde porazil světovou jedničku Švýcara Rogera Federera. 

Na okruhu ATP Tour získal osm titulů ve dvouhře, včetně vítězství na pařížském turnaji série Masters BNP Paribas MAsters 2005, a jeden titul ve čtyřhře. V sezóně 2010 si zahrál finále na turnaji Sony Ericson Open v Miami a semifinále na French Open. Probojoval se také do svého jediného grandslamového finále, a to ve Wimbledonu, v němž nestačil na světovou jedničku Rafaela Nadala. Na Turnaji mistrů 2011 podlehl v semifinále Jo-Wilfriedu Tsongovi. 

V roce 2012 byl jedničkou týmu, který vyhrál Davisův pohár, když v pražském finále porazil Španělsko  3:2 na zápasy. Výhrou ve finále čtyřhry se s Radkem Štěpánkem stali historicky nejúspěšnější českou dvojicí v soutěži.

A v roce 2013 opět jedničkou týmu a opět výhra!

 

 

Tomáš Berdych přivezl do Valašského Meziříčí ukázat Davisův pohár

http://www.youtube.com/watch?v=CS5LLL4kmtU 

 

http://www.zskrizna.cz/admin/obrazky/13/Tomas_Berdych1.jpg

(zdroj: www.tomasberdych.cz)


 

 

Proč má Tomáš Berdych nejlepší FC profil mezi sportovci? http://www.sportbiz.cz/2012/02/6-duvodu-proc-ma-tomas-berdych-nejlepsi-facebookovy-profil-z-ceskych-sportovcu/