Pan doc. Nachtigal je významným vědcem, vedoucím Katedry biologických a lékařských věd, Farmaceutické fakulty v Hradci Králové, Univerzity Karlovy v Praze.

Pan docent o sobě napsal:

"Základní školu na Křížné jsem navštěvoval v letech 1981 – 1988. V první a druhé třídě byla mou třídní učitelkou paní Kaňoková. Ve třetí a čtvrté třídě pak paní učitelka Petrášová. Na druhém stupni pak paní učitelka Malá. Na základní škole jsem se hodně věnoval sportu, zejména fotbalu ve škole (pod vedením pana učitele Pagáče ve sportovních hrách myslím, že každý pátek) a také tenisu. Docela mě bavila biologie a chemie. Měl jsem hodně rád tělocvik. Naopak nijak zvlášť mě nebavila čeština a matematika.

V roce 1989 jsem nastoupil na Gymnázium Františka Palackého ve Valašském Meziříčí, kde jsem strávil skvělé 4 roky. Tady jsem asi získal základ pro své rozhodnutí studovat Farmacii, kde byla také biologie člověka, která mě dodnes baví nejvíce.

V roce 1993 jsem tedy nastoupil na Farmaceutickou fakultu v Hradci Králové, která je součástí Karlovy Univerzity v Praze. Studium jsem ukončil v roce 1998 a poté vlastně začal dráhu vědeckého pracovníka, tím že jsem začal studovat postgraduální studium v oblasti onemocnění cév, zejména onemocnění zvané ateroskleróza.

Doktorské studium jsem úspěšně zakončil ziskem titulu PhD v roce 2002, stal jsem se odborným asistentem na Katedře biologických a lékařských věd na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové.

V roce 2009 jsem byl habilitován docentem v oboru Histologie a embryologie.

V roce 2011 jsem se stal vedoucím naší katedry, kterým jsem dodnes."