Hana Bernhardová chodila na ZŠ Křižná od první do sedmé třídy v letech 2007-2014. Poté přešla na Gymnázium Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. V průběhu střední školy postupně pracovala na třech výzkumných projektech ve třech různých laboratořích, a to: V Laboratoři růstových regulátorů Univerzity Palackého v Olomouci se věnovala výzkumu rostlinné fyziologie, na Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR v Praze pak výzkumu mozkové mrtvice a v Loschmidtových aboratořích Masarykovy Univerzity v Brně zkoumala strukturní biologii enzymů.
S výsledky své práce dvakrát zvítězila v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti (v roce 2019 v oboru Zdravotnictví a v roce 2020 v oboru Chemie) a byla nominována na celosvětové přehlídky ISEF v Kalifornii, EUCYS ve Španělsku a International Swiss Talent Forum ve Švýcarsku.
Za své výzkumné projekty získala ocenění České hlavičky 2020, Cenu Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského a Cenu Učené společnosti ČR. V roce 2020 se rovněž stala Středoškolákem roku a týdeníkem Euro byla vybrána mezi do dvacítky nejtalentovanějších mladých Čechů kolem 20 let věku.
Ve svém volném čase se taky věnovala dobrovolnictví (několik let pomáhala v Azylovém domě pro matky s dětmi ve Valašském Meziříčí) a účastnila se mezinárodního projektu DofE, jehož součástí byly mj. vícedenní pěší i cyklistické expedice.
Po úspěšném zvládnutí přijímacího řízení byla přijata na univerzitu v Oxfordu, kde v současné době studuje molekulární a buněčnou biochemii. Podařilo se jí získat dvě prestižní stipendia (od nadace Bakala Foundation a od Andrei Klein scholarship) a za výsledky zkoušek také prospěchové stipendium.
V roce 2022 strávila 10 týdnů ve vědeckém centru ISTA ve Vídni, kde se věnovala výzkumu embryonálního vývoje páteře.