Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Hana Bernhardová chodila na ZŠ Křižná od první do sedmé třídy v letech 2007-2014. Poté přešla na Gymnázium Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. V průběhu střední školy postupně pracovala na třech výzkumných projektech ve třech různých laboratořích, a to: V Laboratoři růstových regulátorů Univerzity Palackého v Olomouci se věnovala výzkumu rostlinné fyziologie, na Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR v Praze pak výzkumu mozkové mrtvice a v Loschmidtových aboratořích Masarykovy Univerzity v Brně zkoumala strukturní biologii enzymů.

S výsledky své práce dvakrát zvítězila v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti (v roce 2019 v oboru Zdravotnictví a v roce 2020 v oboru Chemie) a byla nominována na celosvětové přehlídky ISEF v Kalifornii, EUCYS ve Španělsku a International Swiss Talent Forum ve Švýcarsku.

Za své výzkumné projekty získala ocenění České hlavičky 2020, Cenu Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského a Cenu Učené společnosti ČR. V roce 2020 se rovněž stala Středoškolákem roku a týdeníkem Euro byla vybrána mezi do dvacítky nejtalentovanějších mladých Čechů kolem 20 let věku.

Ve svém volném čase se taky věnovala dobrovolnictví (několik let pomáhala v Azylovém domě pro matky s dětmi ve Valašském Meziříčí) a účastnila se mezinárodního projektu DofE, jehož součástí byly mj. vícedenní pěší i cyklistické expedice.

Po úspěšném zvládnutí přijímacího řízení byla přijata na univerzitu v Oxfordu, kde v současné době studuje molekulární a buněčnou biochemii. Podařilo se jí získat dvě prestižní stipendia (od nadace Bakala Foundation a od Andrei Klein scholarship) a za výsledky zkoušek také prospěchové stipendium.

V roce 2022 strávila 10 týdnů ve vědeckém centru ISTA ve Vídni, kde se věnovala výzkumu embryonálního vývoje páteře.

Hana Bernhardová